szkoła w mediach

Nasza szkolna orkiestra laureatem Grand Prix
w konkursie 7. Talent

Zapraszamy do obejrzenia filmu na powyższy temat na stronie: 
https://lublin.tvp.pl/29733781/konkurs-7-talent-rozstrzygniety/

 

Święto Szkoły

Piszą o nas w Nowym Tygodniu

Zapraszamy do lektury bardzo obszernej relacji ze Święta Szkoły, która została zamieszczona na witrynie internetowej Nowego Tygodnia dnia 30 marca 2017 r.:
http://www.nowytydzien.pl/patron-bylby-nich-dumny/

 

Artykuł o kształceniu zawodowym w Dzienniku Wschodnim
2016.04.12

 

1. Lubelska firma Pol-Inowex rozpoczęła współpracę z ZS przy ul. Zemborzyckiej

Uczniowie pojadą za granicę, zobaczą na czym polega demontaż urządzeń fabrycznych, prawdzą, czy taka praca im odpowiada. Tak ma wyglądać "Program letnich praktyk", który w najbliższe wakacje zrealizuje wspólnie Zespół Szkół Transportowo-Komunikacyjnych w Lublinie i zajmująca się przenoszeniem fabryk, firma Pol-Inowex.

Czytaj więcej: link

2. Szkoła przy Zemborzyckiej z nowymi kierunkami dla kolejarzy

Przez lata szkoła przy ul. Zemborzyckiej słynęła w Lublinie z kształcenia przyszłych kolejarzy. O jej uczniach "na mieście" mówiono "semafory". Wyróżniali się spośród innych kolejarskimi mundurami, które mieli obowiązek nosić w szkole. Szkoła wraca do tamtej tradycji. Okazuje się, że na rynku brakuje osób z kolejarskim wykształceniem.

Czytaj więcej: link

3. Zespół Szkół Transportowo-Komunikacyjnych w Lublinie będzie współpracował z firmą Pol-Inowex

Uczniowie pojadą za granicę, zobaczą na czym polega demontaż urządzeń fabrycznych, sprawdzą, czy taka praca im odpowiada. Tak ma wyglądać "Program letnich praktyk", który w najbliższe wakacje zrealizuje wspólnie Zespół Szkół Transportowo-Komunikacyjnych w Lublinie i zajmująca się przenoszeniem fabryk, firma Pol-Inowex.

Kurier Lubelsklink

4. Judo w VI LO. Powrót Zespołu Szkół Transportowo-Komunikacyjnych do kształcenia kolejarzy. Klasa lekkoatletyczna w Zespole Szkół Elektronicznych przy ul. Wojciechowskiej. To tylko część nowości, które w lubelskich szkołach pojawią się od września.

link

5. Kolejówka Lublin

6. Razem przenosić... maszyny!

Przenoszenie taśmy produkcyjnych polskich i zagranicznych to działalność Pol-Inowex. Przedsiębiorstwo współpracuje z Zespołem Szkół Transportowo - Komunikacyjnych w Lublinie, gdzie objęło patronatem kierunek mechatroniczny. Uczniowie jeżdżą na zagraniczne staże i praktyki, uczą się i zarabiają. link

7. Lubelska firma Pol-Inowex: Mechatronik - zawód z przyszłością

link

Lubelska firma Pol-Inowex zajmująca się montażem, demontażem i relokacją urządzeń technologicznych oraz fabryk, w ramach współpracy z Zespołem Szkół Transportowo–Komunikacyjnych w Lublinie, obejmie od przyszłego roku szkolnego patronat nad klasą o specjalności mechatronika. Spółka chce kształcić w szkole swoich przyszłych pracowników. - W ramach realizowania tzw. programu „Innowacji pedagogicznej” uruchamiamy od września klasę pod patronatem firmy Pol-Inowex. Będzie to klasa druga o specjalności mechatronika. W ramach zajęć uczniowie będą mieć m.in. poszerzone zajęcia z demontażu i montażu. Przewidziana jest także zwiększoną liczba godzin języka angielskiego – powiedziała Anna Wawruch - Lis, wicedyrektor ZSTK.

Czytaj całość: link

8. Kalejdoskop Regionalny - promowanie z powołaniem

Przedsiębiorczość, aktywność, dbałość o historię i kulturę - Kalejdoskop Regionalny to program Radia Lublin o ludziach zasłużonych dla Lubelszczyzny. Do usłyszenia w każdą sobotę po 11:00. Pokazujemy audycję "od kuchni".

link

9. Radio Lublin

10. Facebook ZSTK

11. Kalejdoskop regionalny

12. Trzecie miejsce lubelskich uczniów w ogólnopolskim konkursie

 

 

Nasza szkoła ma zaszczyt uczestniczyć w wielu przedsięwzięciach w Polskim Radio Lublin.
Dwukrotnie już byliśmy gośćmi w studiu radiowym.
Jesteśmy szkołą zawodową, a więc w audycji "My rodzice" mieliśmy możliwość zachęć słuchaczy do kształcenia technicznego. Pokazaliśmy jak wygląda kształcenie w ZSTK, opowiedzieliśmy o kierunkach kształcenia oraz o współpracy z firmami oraz instytucjami wspierającymi naszą szkołę.
Zachęcamy do wysłuchania.

 

Pobierz Osadź Osadź ten film na swojej witrynie

 


 

Uczniowie Zespołu Szkół Transportowo- Komunikacyjnych w Lublinie zajęli trzecie miejsce w ogólnopolskim konkursie 'Akademia Młodego Przedsiębiorcy'.

Indywidualnie, także trzecie miejsce zajął uczeń Serhiy Chubyk.


Jak mówi z dumą wicedyrektor szkoły Anna Wawruch-Lis, już sam udział w konkursie był wyróżnieniem, bo zaproszono tylko 20 placówek. Zajęcie trzeciego miejsca było okupione sporym wysiłkiem ze strony uczniów, ale opłaciło się - dodaje dyrektor Wawruch-Lis.

Dodajmy, że jeśli chodzi o ranking indywidualny uczniów, to w pierwszej setce znalazło się aż 10 uczniów z Zespołu Szkół Transportowo-Komunikacyjnych w Lublinie.

http://moje.radio.lublin.pl/trzecie-miejsce-lubelskich-uczniow-w-ogolnopolskim-konkursie.html

 


Godło i patron szkoły

Współpracujemy

Jesteśmy również na: