Orkiestra szkolna

ZST-K jest jedną z niewielu szkół Lubelszczyzny, która pochwalić się może Orkiestrą Szkolną. Funkcjonuje ona w szkole już ponad 50 lat. Stanowi ważny element tradycji naszej szkoły. Orkiestra od lat uświetnia imprezy szkolne i pozaszkolne, uczestnicząc w ważnych dla Lublina i regionu uroczystościach.

Zespół był wielokrotnie nagradzany, uzyskując min. tytuł „Diament Lublina 2010” nagrywając utwór „Janosik” na płycie CD, również uczestniczył w programie TV "Mam Talent".

Od 1995 r. Orkiestra jest prowadzona przez Pana Arkadiusza Konowałka, który dba zarówno o wysoki poziom muzyczny, jak i serdeczną atmosferę w zespole.

W ramach Orkiestry uczeń ma szansę od podstaw (bez przygotowania muzycznego) nauczyć się gry na instrumencie, który szkoła udostępnia na czas nauki.

Jak pokazują losy absolwentów, wielu z nich odkryło dzięki Orkiestrze nowy talent i z powodzeniem rozwija go w dorosłym życiu, grając w zespole lub zakładając własny.

Udział w zajęciach muzycznych pozwala nie tylko zdobyć nowe umiejętności, ale również brać udział w wydarzeniach Kulturalnych Lubelszczyzny, zwiedzić ciekawe miejsca w Polsce i za granicą, poznawać ciekawych ludzi, zdobyć nowych przyjaciół.

Wszystkich chętnych grą w Orkiestrze ZST-K zapraszamy do Pana Arkadiusza Konowałka, który udzieli bliższych informacji.

 


Godło i patron szkoły

Współpracujemy

Jesteśmy również na: