O Bursie

Bursa Szkolna Nr. 7 mieści się przy ul. Zemborzyckiej 82, tuż obok Zespołu Szkół Transportowo - Komunikacyjnych im. Tadeusza Kościuszki.

Bursa Szkolna Nr. 7 może zakwaterować 150 mieszkańców. Wychowankowie korzystają z pomieszczeń bursy od poniedziałku do piątku. Istnieje możliwość korzystania z bursy również w sobotę i niedzielę. Na miejscu jest stołówka, gdzie serwowane są od poniedziałku do piątku trzy posiłki dziennie: śniadanie, obiad i kolacja (bez sobót i niedziel).

Bursa Szkolna Nr. 7 obejmuje opieką wychowawczą wszystkich 150 mieszkańców. Pokoje są czteroosobowe, wyposażone w tapczany, szafy, stoliki, krzesła. Do dyspozycji mieszkańców są: świetlica na każdym piętrze do pracy w grupach, przestronne łazienki, pralnia oraz mała kuchenka, umożliwiająca przygotowanie dodatkowych posiłków.

W wolnym czasie mieszkańcy mogą korzystać z kół zainteresowań, sali gimnastycznej oraz szkolnej pracowni multimedialnej.

Mieszkańcy bursy mają również dostęp do internetu.

Bursa wraz ze szkołą usytuowana jest na powierzchni 4 ha terenów zielonych. Pozwala to na korzystanie z boiska szkolnego, zimą z lodowiska, na wiosnę i jesienią z terenów, gdzie można zorganizować ognisko.

Do bursy szkolnej jest bardzo dobry dojazd autobusami komunikacji miejskiej z każdego punktu miasta Lublin. Przystanek autobusowy znajduje się tuż przy terenie szkoły i bursy.

Życzliwi wychowawcy z dużym doświadczeniem oraz serdeczna atmosfera wzajemnej współpracy stwarzają w Bursie Szkolnej Nr. 7 bardzo dobre warunki do mieszkania i nauki.

 


Godło i patron szkoły

Współpracujemy

Jesteśmy również na: