Stowarzyszenie "Kolejwka"

Liczba goci

Erasmus+ Drugi tydzie praktyk klasy 3 mt w Niemczech

Uczniowie Zespou Szk Transportowo-Komunikacyjnych in. Tadeusza Kociuszki w Lublinie zakoczyli 2 tydzie praktyk w ramach programu ERASMUS+ "Sta na start". Dwa tygodnie praktyki uczniowie ksztaccy si na kierunku technik mechatronik zrealizowali w przedsibiorstwie Nussbaum GmbH, przy wsppracy z partnerem projektu - firm Vitalis Betreuungsgesellschaft fr Modellprojekte mbH w Schkeuditz.

Technicy mechanicy w czasie praktyki zapoznali si z budow i zastosowaniem maszyn do obrbki metalu, tworzyli take wasne elementy. Praktykanci nabyli nowe umiejtnoci z zakresu produkcji wyrobw metalowych, doboru narzdzi i przyrzdw pomiarowych oraz odbyli wiele praktycznych wicze z obrbki metalu.

Podczas 2 tygodnia praktyk nie zabrako rwnie dodatkowych atrakcji ? uczniowie wybrali si do Drezna na wizyt techniczn do Szklanej Manufaktury Volkswagena, w ktrej mona obserwowa z bliska proces produkcji luksusowej limuzyny koncernu ? Volkswagena Phaeton. Ciekawostk byo to, e Phaeton w sporej wikszoci skadany jest za pomoc ludzkich rk, z minimalnym udziaem maszyn.

Praktyki w Niemczech to niewtpliwie cenne dowiadczenie. W trakcie stau w nowoczesnej firmie niemieckiej nasi praktykanci doskonalili rwnie jzyk obcy oraz poznali rodowisko zawodowe i organizacj pracy. Praktyka pozwolia na nadanie nowego wymiaru w zakresie jakoci ksztacenia praktycznego, dostosowania systemu ksztacenia zawodowego do potrzeb regionalnego i unijnego rynku pracy.

Godo i patron szkoy

Szkoa