Stowarzyszenie "Kolejwka"

Liczba goci

Erasmus+Pierwszy tydzie praktyk klasy 3mt w Niemczech

Grupa uczniw z klasy 3 mt zakoczya pierwszy tydzie 2-tygodniowych praktyk, ktre odbywaj w przedsibiorstwie Nussbaum Parking GmbH w pobliu Lipska.

Pierwszy tydzie przeznaczony zosta na zapoznanie ze stanowiskiem pracy, poznanie maszyn i materiaw wykorzystywanych przez przedsibiorstwo do produkcji platform parkingowych i systemw podnonikowych. Praktykanci zostali te zapoznani z narzdziami wykorzystywanymi w firmie i odbyli wiczenia w ich stosowaniu.

Dziki zrnicowanemu programowi praktyk przygotowanemu przez partnera, firm Vitalis ze Schkeuditz, oprcz pracy nasi uczniowie maj te czas na odpoczynek i zwiedzanie kraju, w ktrym goszcz. Poznali ju Lipsk, najwiksze miasto Saksonii, ktre nazywane jest miastem muzyki ze wzgldu na jego zwizek z tak wybitnymi kompozytorami, jak Bach, Mendelssohn czy Schumann. Uczniowie mieli te okazj wybra si do Berlina. Stolica Niemiec urzeka ich rnorodnoci atrakcji bogatego ycia kulturalnego. Grupie szczeglnie do gustu przypada wizyta w barwnym wiecie nauki Spectrum w Deutsches Technikmuseum, gdzie samodzielnie mogli eksplorowa zjawiska nauki.

Jak przystao na grup mechatronikw, najwiksze zainteresowanie w minionym tygodniu wzbudzia fabryka BMW w Lipsku - nowoczesna, z niespotykanymi rozwizaniami technologicznymi. Nasi uczniowie mogli dokadnie przyjrze si caej linii produkcyjnej: od skadania karoserii poprzez lakierowanie, monta podzespow - a po testowanie pojazdw synnej marki.

Godo i patron szkoy

Szkoa