Smacznie i zdrowo w ZSTK 20170427 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Patryk Selwa
piątek, 05 maja 2017 00:00

Smacznie i zdrowo w ZSTK

Nasza szkoła po raz kolejny promuje zdrowy styl życia. W czwartek 27 kwietnia przerwy stały się okazją do spróbowania zdrowych przekąsek, będących świetną alternatywą dla tego, co jemy na co dzień, jak również pomysłem na pożywne drugie śniadanie.

Przy stoisku z domowej roboty produktami największą popularnością cieszyły się biały ser, dżemy i miód ze świeżym, pełnoziarnistym pieczywem. Chętnie częstowano się również, owocami, ogórkami kiszonymi, powidłami, marchewkami i waflami ryżowymi. Akcja była też okazją do zapoznania się z przepisami na niskokaloryczne posiłki, zaznajomienia się z konsekwencjami palenia wyrobów tytoniowych i objawami czerniaka, raka płuc oraz raka szyjki macicy. Chętni otrzymali ulotki rozdawane w ramach kampanii informacyjno-edukacyjnej Rakoobrona na temat profilaktyki onkologicznej.

Bardzo duże zainteresowanie nie tylko uczniów, ale również nauczycieli świadczy o sukcesie i zapotrzebowaniu na podobne inicjatywy. Być może po uświadomieniu sobie, jak bardzo zdrowie i dobre samopoczucie idą ze sobą w parze, wszyscy, którzy dziś tak aktywnie włączyli się w naszą akcję zdecydują się na pozostanie przy poznanych dobrych nawykach żywieniowych i nie tylko.

Poprawiony: piątek, 05 maja 2017 09:06

Godło i patron szkoły