Stowarzyszenie "Kolejwka"

Wpisany przez Patryk Selwa
piątek, 05 maja 2017 00:00

Smacznie i zdrowo w ZSTK

Nasza szkoa po raz kolejny promuje zdrowy styl ycia. W czwartek 27 kwietnia przerwy stay si okazj do sprbowania zdrowych przeksek, bdcych wietn alternatyw dla tego, co jemy na co dzie, jak rwnie pomysem na poywne drugie niadanie.

Przy stoisku z domowej roboty produktami najwiksz popularnoci cieszyy si biay ser, demy i mid ze wieym, penoziarnistym pieczywem. Chtnie czstowano si rwnie, owocami, ogrkami kiszonymi, powidami, marchewkami i waflami ryowymi. Akcja bya te okazj do zapoznania si z przepisami na niskokaloryczne posiki, zaznajomienia si z konsekwencjami palenia wyrobw tytoniowych i objawami czerniaka, raka puc oraz raka szyjki macicy. Chtni otrzymali ulotki rozdawane w ramach kampanii informacyjno-edukacyjnej Rakoobrona na temat profilaktyki onkologicznej.

Bardzo due zainteresowanie nie tylko uczniw, ale rwnie nauczycieli wiadczy o sukcesie i zapotrzebowaniu na podobne inicjatywy. By moe po uwiadomieniu sobie, jak bardzo zdrowie i dobre samopoczucie id ze sob w parze, wszyscy, ktrzy dzi tak aktywnie wczyli si w nasz akcj zdecyduj si na pozostanie przy poznanych dobrych nawykach ywieniowych i nie tylko.

Poprawiony: piątek, 05 maja 2017 09:06

Godo i patron szkoy