Pożegnanie tegorocznych absolwentów! PDF Drukuj Email
Wpisany przez madmax68   
czwartek, 04 maja 2017 06:49

Pożegnaliśmy tegorocznych absolwentów!

"Życie składa się z powitań i pożegnań”. Tak brzmiało motto z przemówienia pani dyrektor, Iwonny Szołno, którym pożegnaliśmy tegorocznych absolwentów rocznika 2017.

28 kwietnia czwartoklasiści po raz ostatni jako uczniowie ZSTK spotkali się ze swoimi wychowawcami, nauczycielami i kolegami ze szkoły.

Jak zawsze było bardzo uroczyście. Po wprowadzeniu sztandaru oraz odśpiewaniu hymnu narodowego głos zabrała pani dyrektor Iwona Szołno, która w pięknej przemowie podsumowała minione cztery lata szkolne, podkreślając, iż szkoła średnia to ważny wstęp do budowania dorosłej przyszłości. Życzyła opuszczającym mury szkoły uczniom aby ich życie było szczęśliwe i twórcze. Zapewniła, że pozostaną oni w życzliwej pamięci całej społeczności szkolnej.

Z kolei przewodniczący Szkolnej Rady Rodziców, pan Leszek Włoch, życzył absolwentom powodzenia na egzaminach maturalnych, mądrych wyborów życiowych oraz realizacji marzeń związanych z przyszłą pracą i studiami.

Podczas uroczystości wyróżniono dyplomami i nagrodami książkowymi uczniów, którzy zdobyli najwyższą średnią ocen, reprezentowali szkołę w zawodach sportowych i konkursach przedmiotowych oraz aktywnie pracowali na rzecz społeczności szkolnej.

Głos zabrali również sami absolwenci. Podziękowali dyrekcji, wychowawcom i nauczycielom za trud włożony w edukację i wychowanie. W pamięci wszystkich pozostanie z pewnością występ absolwenta, Krzysztofa Dumy, który na ten szczególny moment przygotował specjalny utwór dedykowany wychowawczyni i nauczycielom ZSTK

Oprawę artystyczną przygotowali uczniowie klasy 3lt. Z gitarowym akompaniamentem Patryka Gruszki, zaprezentowali humorystyczną scenkę z życia szkoły. W zabawny sposób nawiązali w niej do szkolnej codzienności, pełnej nauczycielsko-uczniowskich potyczek.

Uroczystość zakończyła się zaproszeniem absolwentów do wyznaczonych sal w celu wręczenia im świadectw ukończenia szkoły.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z uroczystości: link

Poprawiony: piątek, 05 maja 2017 06:47
 

Godło i patron szkoły

Współpracujemy

Jesteśmy również na: