Aktualności Bursa nr 7

Zmiana kosztów wyżywienia w Bursie Szkolnej nr 7
od 1 stycznia 2016 r.

INFORMUJĘ, IŻ OD DNIA 01 STYCZNIA 2016 R. KOSZT CAŁODZIENNEGO WYŻYWIENIA W BURSIE SZKOLNEJ NR 7 BĘDZIE WYNOSIĆ:

11,00 ZŁ.

Zmianę wysokości opłat za posiłki w bursie dokonano na podstawie § 63 ust. 4 Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 12 maja 2011 r. w sprawie rodzajów i szczegółowych zasad działania placówek publicznych, warunków pobytu dzieci i młodzieży w tych placówkach oraz wysokości i zasad odpłatności wnoszonej przez rodziców za pobyt ich dzieci w tych placówkach (Dz. U. z 2011 r. Nr 109, poz. 631).

Dyrekcja ZSTK

 

ZSTK- szkołą przyjazną cukrzykom

 

Wśród  niewielu szkół w regionie nasze technikum  posiada   tytuł „ Szkoły przyjaznej dziecku z cukrzycą”.
Tytuł uzyskaliśmy  już w 2012 roku dzięki  szerokiej  współpracy z Kołem Pomocy Dzieciom z Cukrzycą. Jednym z działań   było  utworzenie  na stronie internetowej   naszej  szkoły i bursie  tzw. kącika cukrzyka. Ponadto grono pedagogiczne zostało  poinformowane o problemach   dzieci z cukrzycą oraz  odbyło szkolenie   na temat postępowania w nagłych przypadkach  cukrzycowych.     
Wobec zwiększającego się problemu cukrzycowego wśród polskiej młodzieży, ZSTK jest  więc placówką przygotowaną do pracy z młodzieżą  zmagającą się  z  cukrzycą.

 

„Udział w życiu kulturalnym Lublina – alternatywy wobec uzależnień” – program profilaktyczny

Wychowawczyni  Pani Elżbieta Skop zgłosiła autorski projekt na konkurs ofert w ramach Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych Urzędu Miasta w Lublinie.  Otrzymała fundusze na realizacje programu pt. „Udział w życiu kulturalnym Lublina – alternatywy wobec uzależnień”. Pani Elżbiecie Skop w realizacji programu pomogli wychowawcy: Włodzimierz Michalczyk, Wiesława Piotrowska, Iwona Matysiak –Grzeszczuk oraz Eliza Michalska. Za uzyskane pieniądze zorganizowaliśmy dla młodzieży wyjścia do kina, teatru, zakupiliśmy karnety na pływalnie MOSIR, gdzie wychowankowie uczyli się pływać.  Zostały również zakupione nagrody książkowe dla aktywnie pracujących przy realizacji wychowanków.

Młodzież w kinie była na filmie pt.: „Niebo istnieje … naprawdę”, „Powstanie Warszawskie”; w teatrze  im. Juliusza Osterwy na spektaklu Marka Twaina: „ Książę i żebrak” oraz Bengta  Ahlforsa „Komedia teatralna”.

 

.

 

Legendy Lublina

W dniu 5.06.14 uczestniczyliśmy w grze miejskiej „Legendy Lublin” zorganizowanej przez Bursę Szkolną nr 5. Patronat honorowy objął: Prezydent Miasta Lublin Pan Krzysztof Żuk oraz  Marszałek Województwa Lubelskiego Pan Krzysztof Hetman. Naszą placówkę reprezentowała drużyna o nazwie „Kolejówka” w 5 osobowym składzie i opiekun pani wychowawczyni Iwona Matysiak – Grzeszczuk. Drużyna wykonała powierzone zadania i ukończyła grę.


 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 2

Godło i patron szkoły

Współpracujemy

Jesteśmy również na: